تتوی صورت چیست و چه عوارضی دارد؟

آنچه در این مقاله می خوانید

روش تتو یا به اصلاح خالکوبی کشیدن نقش و نگارهای با استفتده از ابزار های روز دنیا با استفاده از مواد کاملا بهداشتی می باشد.

در انواع تتو و زمان ماندگاری بسته به نوع رنگ و مواد استفاده شده متفاوت است.

امروزه تتو در زوش های برای زیبایی صورت مثل ابرو و لب مورد استفاده قرار می گیرد.

آرایش دائم که مخصوص خانم ها شاغل و کسانی که وقت کافی برای آرایش ندارند.

در ادامه این مطلب از سایت خانم زهرا خشوعی آکادمی pr در اصفهان به توضیح خدمات آرایش دائم می پردازیم.

 

آرایش دائم صورت زنانه

انواع تتو صورت:

انجام تاتو در صورت برای آرایش دائم جز متد های روز محسوب شده و ماندگار و داز مدت آن علاقه مندان زیادی را در این حوزه جذب خود نموده است . تتو های صورت و بدن با توجه به این که در معرض نور خورشید قرار گرفته ماندگاری کمتری دارد و به صورت دوره ای نیاز به ترمیم دارد .

 انواع تتو لب :

– میکروبلیدینگ لب

– میکروپگمنتیشن لب

در روش میکروبلیدینگ تلاش می شود تا با استفاده از ابزار های خالکوبی رنگدانه های را به لایه های پوست لب شما تزریق شود که با این کار لب ها بررنگ تر به نظر می آید در این روش ماندگاری آن بین 5 الی 6 ماه است و نیاز به ترمیم دارد .

تاتو خط لب طبیعی :

در روش میکروبلیدینگ رنگ های که مد نظر مشتری باشد رنگ ها به عمق پوست نفوذ می کند و ماندگاری بیشتری دارد و ماندگاری این روش بین 2 الی 5 سال نیز با توجه به نوع پوست و شرایط آب و هوایی می تواند باقی بماند . اما در روش تتوی خط لب بیشتر بر خط بیرونی لب و خط باریکی به عنوان یک آرایش دائمی کشیده شود که نسبت به فرم دهی لب باریکی به عنوان یک آرایش دائمی کشیده شود و علاوه بر پوشاندن نواقص چهره و فرم دهی ها باعث بزرگتر شدن لب ها نیز می گردد .

انواع تتو خط چشم :

 – بن مژه

 – خط چشم دائمی

بن مژه یا به اصطلاح میکروپگمنتیشن نیز گفته می شود ، این روش با کمک رنگدانه هایی که بین تارهای مژه تزریق شده هم حجم و هم تراکم بیشتری را نشان داده . در این روش به کمک یک سوزن مخصوص مواد خاصی که برای این روش هست را در فضای خالی بین مژه ها وارد کرده . این روش جز آرایش دائم محسوب شده و برای افرادی که فرصت کافی برای آرایش روزانه ندارند ، گزینه مناسبی محسوب می شوند .

 

تاتو خط چشم بن مژه

یکی دیگر از روش های آرایش دائم خط چشم دائمی می باشد . در این روش بر اساس نوع و فرم چشم افراد یک خط به صورت دنباله دار بر روی پلک فوقانی کشیده می شود . البته سایه چشم می تواند به صورت شیدینگ باشد ویک سایه دائمی با رنگ معمولی همچنین مشکی یا دودی بر پلک ایجاد نماید . این روش برای بانوان و ورزشکارانی که فرصت آرایش را نداشته گزینه خوبی محسوب می شود . این روش باعث شده تا چشم ها درشت تر به نظر برسد و زیبایی خاصی به صورت ببخشد .

    تتوی ابرو :

شیدینگ ابرو

امروزه بسیاری از بانوان برای اینکه به ابروهای خود فرم مخصوص بدهند از تتو استفاده می کنند. تاتو ابرو دارای انواع مختلفی است. در سنتی ترین حالت، یک قاب برای ابرو روی صورت کشیده می شود و درون قاب کاملا پر می شود. در این روش ابرو ها کاملا حالت طبیعی خود را از دست می دهند. در روش هاشور با کمک سوزن های بسیار ریز تارهای مو را همانند مو واقعی ترسیم می کنند. نتیجه ی کار ابرویی قرینه بدون نقص و طبیعی خواهد بود.

– آرایش دائم ابرو

در سایه ابرو که یک تاتو طبیعی نیز به شمار می آید از رنگ های روشن استفاده می شود. این کار ضمن حفظ حالت طبیعی ابرو ، نقاط کم پشت ابرو را پوشش می دهد. برای خالکوبی ابرو روش دیگری به نام شیدینگ وجود دارد که زیبایی طبیعی به ابرو می بخشد. در این تکنیک برای تاج ابرو تراکم کمتر و در قسمت انتهایی ابرو تراکم بیشتر در نظر می گیرند.این گزینه برای افرادی که به دنبال ابرو های فانتزی هستند، مناسب می باشد.

 

عوارض تتو :

همان گونه که در بالا عنوان شد، برای انجام تتو بدن و صورت از سوزن های مخصوص استفاده می شود. استفاده از این سوزن ها علاوه بر خونریزی دارای درد زیادی نیز است. در این تکنیک اگر موارد بهداشتی رعایت نشود می تواند باعث انتقال آلودگی های خونی و عفونت داشته شود. انتقال HIV، هپاتیت B، جذام و … از شایع ترین اثرات تاتو یا خالکوبی است. انواع اختلال های پوستی، حساسیت، قرمزی و در موارد خیلی حاد، سرطان پوست می تواند جز عوارض تاتو محسوب گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید فروشگاه
ورود به سایت

هنوز حساب کاربری ندارید ؟

شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.