بن مژه چیست؟

حالت چشم ها می تواند تاثیر شگرفی در زیباتر دیده شدن چهره شما داشته باشد. اگر فرصت کافی برای آرایش چشم هایتان ندارید، می توانید از بن مژه استفاده کنید.

از جدیدترین راه های زیباتر و پرتر دیده شدن مژه ها انجام تاتوی بن مژه است که از طریق اضافه کردن جوهر بین مژه ها انجام می شود. معمولا این کار با نام های دیگری مانند هاشور و میکروپیگمنتیشن مژه نیز شناخته می شود.تاتو بن مژه به دو روش متفاوت انجام میشود و افراد بنا به سلیقه ی خود انتخاب میکنند که جوهر بین مژه هایشان اضافه شود و یا خطی نازک مانند خط چشم بالای مژه ی خود بکشند.

معمولا کسانی که میخواهند تاتویشان طبیعی تر باشد از روش اول یعنی تزریق جوهر استفاده می نمایند. برای انجام این تاتو از دستگاهی که دارای سوزن بسیار نازک می باشد استفاده می شود که با سرعت بالا جوهر را بین مژه ها وارد می کند.

شاید در ابتدای انجام این کار متوجه تغییر و زیبایی چشمان خود نشوید اما با مشاهده ی نتیجه ی نهایی کار متوجه میشوید که انجام تاتوی بن مژه چقدر در زیبا و سرحال نشان دادن چشمان شما موثر است.

انجام تاتوی بن مژه برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از این تاتو برای خانم هایی مناسب است که علاقه به آرایش های دائمی داشته باشند و یا وقت کافی برای تجدید آرایش روزانه ی خود ندارند. انجام این تاتو برای خانم هایی که بنا به دلایلی علاقه ای به استفاده از خط چشم های ضخیم پشت چشم خود ندارند نیز مناسب است.

همچنین افرادی که دارای مژه هایی ضخیم و بلند نیستند برای زیبا و با حالت شدن چشم های خود از بن مژه استفاده می نمایند. لازم به ذکر است که انجام تاتوی بن مژه برای زنان باردار و افراد دارای عفونت های چشمی ضررهای زیادی دارد. همچنین شایان ذکر است افرادی که به واسطه ی شغل خود با اشعه سروکار دارند نمی توانند از این روش برای زیبا شدن چشمان خود استفاده کنند.

 

میزان ماندگاری بن مژه چقدر می باشد؟

بن مژه در واقع تاتوی خط چشمی است که دنباله ندارد. ماندگاری بن مژه نیز مانند بقیه تاتو ها می باشد که بستگی به عواملی مانند: نوع آب و هوای محل زندگی، جنس پوست افراد و نحوه ی مراقبت بانوان دارد. و با توجه به عواملی که ذکر شد ماندگاری این تاتو معمولا بیشتر از ۵ سال است. و بعد از طی کردن این زمان رنگ تاتو از بین رفته و کدر میشود و در مواردی هم میشود ترمیم انجام داد.

همچنین لازم به ذکر است میزان ماندگاری تاتو بر روی صورت و یا بدن افراد وابسته به جنس پوست افراد است و ماندگاری این تاتو در افرادی که ترشح چربی زیادی بر روی پوست خود دارند کمتر از بانوانی است که پوست آن ها خشک است.

عوارض بن مژه چیست ؟

امروزه بسیاری از بانوان برای صرفه جویی در وقت و راحت شدن از آرایش روزانه ی چشمان خود اقدام به انجام این تاتو بر مژه های خود می نمایند در حالی که بسیاری از آن ها از عوارض و خطرات آن بی خبرند.

برخی از مضرات بن مژه به شرح زیر می باشد:

۱-اول اینکه بسیاری از آرایشگرانی که این خدمات را ارائه می دهند اطلاعاتی در رابطه با بافت های درونی چشم و میزان حساسیت آن ندارند و همین بی اطلاعی آن ها باعث می شود در بعضی مواقع هنگام انجام دادن این تاتو به وسیله ی سوزن آسیب های جبران ناپذیری به بافت های حساس پلک و چشم وارد میشود و حتی در مواردی فرو رفتن عمیق سوزن به پشت پلک باعث آسیب زدن به کره ی چشم می شود.

پس اگر قصد انجام این تاتو را دارید قبل از مراجعه حتما درباره ی آن مرکز آرایشی تحقیق به عمل بیاورید تا احتمال رخ دادن این خطرات را کاهش دهید. ( شما عزیزان میتوانید نمونه کارهای بن مژه و پیام های رضایت مشتری ها را از طریق پیج اینستاگرامی ما مشاهده کنید. )

۲- یکی دیگر از نکته هایی که باید قبل از انجام این تاتو در مراکز آرایشی مدنظر قرار دهید ، استریل بودن لوازم تاتو است‌. اگر این لوازم استریل و بهداشتی نباشند باعث انتقال بیماری های زیادی می شوند.

۳- عوارض دیگر این تاتو همانطور که در قسمت های قبل بیان کردیم ، برای زنان باردار است به دلیل اینکه برای انجام این تاتو از مواد شیمیایی استفاده می کنند و مواد شیمیایی به جنین آسیب میرساند پس انجام این تاتو برای زنان باردار پیشنهاد نمی شود.