هر زمانی خانم ها اسم خط لب را می شنوند نکته ای که به ذهن آن ها می رسد ، خط لب های پر رنگ و نامتناسب که ازآن ها استفاده می شوند به همین خاطر بسیار از خانم ها در استفاده از لوازم آرایشی تردید دارند.

شما می توانید با استفاده از خط لب طبیعی خود می توانید با استفاده از آن به طور کاملا به حجم سازی بیشتر لب خود پرداخته و ضمن آن که استفاده از مداد لب ماندگاری را چند برابر می کند مداد لب بر خلاف تصور بسیاری از افراد، کاربرد بسیار زیادی در جلوه دادن به لب‌ها دارد.

با وجود اینکه ابداع مداد لب به اوایل سال ۲۰۰۰ میلادی بر می‌گردد، اما هنوز هم کاربرد خود را در آرایش لب حفظ کرده است.

شما هم می‌توانید با دانستن چند نکته ساده، استفاده از مداد لب را بیاموزید و از جلوه لب‌های خود جلو آینه لذت ببرید

کاربرد ها و موارد استفاده خط لب چیست؟

استفاده به عنوان زیر ساز لب

بزرگ تر نشان دادن لب

تغییر دادن فرم و ظاهر لب

پیشگیری از پخش شدن یا ماسیده شدن رژ لب

استفاده از آن به جای رژ لب

روش صحیح کشیدن خط لب

اگر دوست دارید در هنگام آرایش برجستگی لب های شما بیشتر شود و برآمدگی آنها نیز بیشتر دیده شود بهتر برای لب های باریک خود حتماً اول از یک مداد لبی که کمی پررنگتر از رژ است استفاده کرده و خط لبی دور لب اما زیر خط اصلی و بعد رژلب را بزنید این کار کمی لب شما را از حد معمول پهن تر نشان می دهد.

اما کاری که برای برجسته تر دیده شدن آن که با یک مداد سفید خطی کامل و تنها زیر لب و پایین خط لبتان می کشید.در مورد لب های پهن و درشت لازم نیست که خط لب را خارج از خط اصلی لب بکشید بلکه آن را در جای خود کشیده و رژ بزنید فقط برای برجسته شدن آن خط سفید را با مداد سفیدتان تنها در زیر لب و فقط وسط آن بکشید .

 

تاتو خط لب چیست؟

تاتو لب یک روش و متد زیبایی است که امروزه در مراکز زیبایی و آرایشگاه های معتبر به منظور زیبا سازی چهره انجام می دهند. از این روش برای قرینه سازی، حجیم سازی و یا حتی رنگ بخشیدن به لب استفاده می شود. در واقع این متد کمک می کند تا نواقص چهره و لب از بین برود. از آنجا که لب ها دارای رگ های خونی فراوانی هستند لذا انجام تاتو لب نیاز به مهارت بالایی دارد که منجر به خونریزی نشود.

تاتوی خط لب چه کاربردی دارد؟

این نوع از تاتو مناسب بانوانی است که علاقه مند به آرایش های دائم هستند. آرایش روزانه ماندگاری بسیار کمی دارد مخصوصاً آرایش لب که زودتر از همه ی آرایش ها پاک می شود اما اگر از تاتو های لب استفاده کنید دیگر نیازی نیست که هر دقیقه نگران پاک شدن رژ لب خود باشید یکی دیگر از کاربرد های تاتوی خط لب همچنین برای کاهش سفیدی های لب می باشد.

رنگ ها در تاتو خط لب

وقتی صحبت از تاتو و آرایش دائم به میان می‌آید، باید در انتخاب رنگ و مدل تاتو رژلب و رنگ تاتو خط لب توجه کنیم زیرا در یک بازه زمانی طولانی این رنگ با ما خواهد بود و پشیمان شدن و تغییر دادن رنگ تاتو رژ لب یا تغییر طرح تاتو خط لب کاری سخت و دردسر ساز خواهد بود. واکنش هر پوست نسبت به رنگ تاتو خط لب متفاوت است و این تغییر رنگ هم نباید شما را نگران کند؛ زیرا بعد از مدتی لب‌ها، رنگ اصلی بکار گرفته شده را پیدا خواهد کرد.

بعد از تاتو لب، سه مرحله را باید از سر بگذرانید:

  1. رنگ اولیه خیلی پر رنگ است و ۴ یا ۵ روز که پوست لایه برداری شود، این رنگ تاتو خط لب به همین صورت باقی می‌ماند.
  2. پس از گذشت چند روز، رنگ اولیه لب‌ها کاملاً محو شده و با استفاده از یک جلسه میکروپیگمنتیشن، بار دیگر لب‌ها را به رنگ دلخواه درمی‌آید.
  3. بعد از ۳ تا ۴ هفته پس از میکروپیگمنتیشن و تاتو لب، رنگ اصلی لب‌ها بازگشته و شکل زیبایی به خود می‌گیرد.