شید استروک

نمونه کار شیداستروک

درباره تکنیک شیداستروک بیشتر بدانید

شید استروک ابرو یکی از روش های نیمه دائم آرایش ابرو است. در این روش خطوط نازک در جهت تارهای موهای ابرو کشیده تا فواصل خالی میان ابروها را پر کند. تکنیک شید استروک به دو روش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن ترسیم می شود. دوره آموزش شید استروک مرکز زیبایی زهرا خشوعی بر اساس جدیدترین متدهای روز آرایش نیمه دائم می باشد. هنرجویان گرامی با گذراندن دوره آموزش شید استروک مهارت های لازم جهت اشتغال در مراکز زیبایی را به خوبی یاد می گیرند.خدمات تخصصی شید استروک در اصفهان در مرکز زیبایی زهرا خشوعی به بانوان عزیز با بهترین قیمت و کیفیت ارائه می گردد. مرکز زیبایی زهرا خشوعی بهترین ارائه دهنده خدمات تخصصی شید استروک در اصفهان می باشد.

تکنیک سایه زدن شامل ایجاد نقاط ریز یا خطوط کوچک رنگدانه در امتداد خط ابرو است. شید استروک روش مناسبی جهت افزایش تراکم طبیعی و هم رنگ تارهای ابرو می باشد.

همچنین می توان از آن برای اصلاح عدم تقارن یا افزودن وضوح به ناحیه ابرو استفاده کرد.

شیداستروک ابرو به روش میکروبلیدینگ

  • مشخص کردن محدوده ابرو با ابزارهای کولیس و نخ کولیس
  • استفاده از مواد بی حسی موضعی 
  • طراحی خطوط شیداستروک ابروها با دستگاه میکروبلیبدینگ در میان خطوطی طبیعی ابروها
  • میزان ضخامت استروک ها باید دو برابر حالت طبیعی ابروها بوده تا با گذشت زمان حالت طبیعی پیدا نمایند.

شیداستروک ابرو به روش میکروپیگمنتیشن

  • طراح اولیه و مشخص نمودن محدوده طراحی ابروها با ابزارهای کولیس و نخ کولیس
  • طراحی خطوط استروک ابرو در ناحیه تاج ابرو با دستگاه میکروپیگمنتیشن
  • استروک ناحیه تاج ابرو باید شوک داده شود. تا به خوبی رنگ بگیرد.
  • ناحیه ارک و دم ابرو هم به روش شیداستروک و با دستگاه میکروپیگمنتیشن طراحی می شود.
  • ضخامت استروک ها دو برابر طراحی شده تا با گذشت زمان حالت طبیعی ابروها را بگیرد.

تفاوت شید استروک ابرو و میکروبلیدینگ

شید استروک ابرو و میکروبلیدینگ دو تکنیک محبوبی هستند که در آرایش دائمی برای تقویت و مشخص کردن ابروها استفاده می شوند. در حالی که هدف هر دو روش ایجاد ابروی پرتر و طبیعی تر است، تفاوت های کلیدی بین آنها وجود دارد.

میکروبلیدینگ تکنیکی است که شامل استفاده از یک ابزار دستی برای ایجاد ضربه های کوچک و مو مانند در پوست است تا ظاهر موهای طبیعی ابرو را تقلید کند. این ابزار یک رنگدانه نیمه دائمی را در پوست تزریق نموده که تا دو سال دوام می آورد. میکروبلیدینگ معمولاً برای پرکردن ابروهای کم پشت یا نازک، تغییر شکل ابروهای ناهموار یا ایجاد یک فرم کاملاً جدید ابرو استفاده می شود.

از طرف دیگر، شید استروک شامل استفاده از دستگاه تاتو یا ابزار دستی برای ایجاد یک جلوه نرم و پودری بر روی ابروها است. این تکنیک شامل رسوب رنگدانه در پوست در یک سری نقاط یا خطوط کوچک است که به تدریج رنگ و تراکم ایجاد می کند. این روش باعث می شود که ابروها ظریف تر و حالت طبیعی تری پیدا کنند.

شید استروک همچنین می تواند برای تصحیح عدم تقارن، افزایش وضوح ابرو یا افزایش شکل طبیعی ابرو استفاده شود. نتایج سایه زدن ابرو می‌تواند بیشتر از میکروبلیدینگ دوام داشته باشد، معمولاً تا سه سال، و این تکنیک را می‌توان مطابق با شکل منحصر به فرد ابرو و ترجیحات سبک شخصی هر فرد سفارشی کرد.

مرکز زیبایی زهرا خشوعی بهترین مرکز خدمات شید استروک در اصفهان می باشد. بهره مندی از ابروهای طبیعی و خاص از مهم ترین ویژگی های این مرکز می باشد.

 

ماندگاری شید استروک ابرو

مدت زمان ماندگاری شید استروک ابرو (همچنین به عنوان رنگدانه ابرو میکروساید یا پودر ابرو شناخته می شود) بسته به مارک خاص، فرمول و شرایط نگهداری می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، رنگدانه‌های سایه ابرو به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ماندگاری طولانی داشته باشند، اما همچنان مهم است که توصیه‌های سازنده و تاریخ انقضا را بررسی کنید تا از ایمنی و کارایی محصول اطمینان حاصل کنید.

به طور کلی، رنگدانه های شید استروک ابرو در صورتی که به درستی نگهداری شوند می توانند تا دو سال دوام بیاورند. توصیه می شود محصول را در جای خشک و خنک و به دور از نور مستقیم خورشید و گرما نگهداری کنید، زیرا قرار گرفتن در معرض این عناصر می تواند باعث تحلیل رفتن رنگدانه و از دست دادن کارایی خود به مرور زمان شود.

توجه به این نکته ضروری است که هنگامی که رنگدانه باز می شود و در معرض هوا قرار می گیرد، بیشتر در معرض آلودگی و تخریب قرار می گیرد. برای اطمینان از ایمنی و اثربخشی محصول، بسته به توصیه سازنده، استفاده از رنگدانه در مدت شش ماه تا یک سال پس از باز شدن توصیه می شود.

 

مراقبت های بعد از انجام شید استروک

پس از انجام درمان شید استروک ابرو، رعایت برخی از مراحل مراقبت پس از آن برای اطمینان از بهترین نتایج و بهبود بهبودی بسیار مهم است. در اینجا چند نکته کلی در مورد نحوه مراقبت از ابروهای خود پس از سایه ابرو آورده شده است:

ناحیه مورد نظر را تمیز و خشک نگه دارید: حداقل تا 10 روز پس از درمان از خیس شدن ابروها خودداری کنید، زیرا آب می تواند باعث محو شدن رنگدانه ها شود. در این مدت از شنا، جکوزی و اتاق بخار خودداری کنید.

استفاده از پماد: متخصص ابرو از پماد ابرو برای مرطوب نگه داشتن ناحیه کار شده و جلوگیری از ایجاد التهابات پوستی توصیه می نماید.

ناحیه کار شده را دستکاری نکنید: دستکاری ناحیه کار شده موجب التهاب، قرمزی، عفونت و… می شود.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و برنزه شدن خودداری کنید: قرار گرفتن در معرض نور خورشید و تخت‌های برنزه باعث محو شدن رنگدانه ها می شود، بنابراین از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری نموده و ناحیه مورد نظر را با کلاه یا کرم ضد آفتاب پوشش دهید.

اجتناب از آرایش و محصولات مراقبت از پوست: مواد آرایش موقت موجب تغییر رنگدانه و نفوذ عفونت در زخم های ناحیه شید استروک می شود.

مراقبت های قبل از انجام شید استروک

از مصرف رقیق‌کننده‌های خون خودداری نمائید: حداقل یک هفته قبل از عمل از مصرف داروها و مکمل‌های رقیق‌کننده خون مانند آسپرین، ایبوپروفن و روغن ماهی خودداری کنید. مصرف این مواد موجب خونریزی و کبودی در طول درمان می شود.

مصرف الکل و کافئین را قطع کنید: همچنین توصیه می شود حداقل 24 ساعت قبل از شیداستروک از مصرف الکل و کافئین پرهیز کنید، مصرف این مواد موجب کم آبی بدن و افزایش زمان دوران نقاهت می شود.

در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید: مهم است که حداقل یک هفته قبل از شیداستروک  از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و برنزه کردن خودداری نمائید، زیرا این امر موجب حساس‌تر شدن پوست و تاثیر بر نتایج می شود.

از لایه برداری صورت خودداری کنید: توصیه می شود حداقل دو هفته قبل از شیداستروک از لایه بردارهای شیمیایی، میکرودرم ابریژن و لیزر پرهیز کنید. این لایه بردارها موجب افزایش سوزش و حساسیت پوست می شوند.

خدمات تخصصی شید استروک در اصفهان

مرکز زیبایی زهرا خشوعی ارائه دهنده بهترین خدمات شید استروک در اصفهان می باشد. استفاده از رنگ مناسب پوست و پوشش دهی تمامی نقاط کارشده به صورت یکنواخت و نچرال از تخصص های تیم حرفه ای این مجموعه می باشد. 

 

آموزش شید استروک

دوره های آموزش شید استروک مرکز زیبایی زهرا خشوعی براساس استانداردها و ترندهای روز می باشد. در طول دوره آموزش شید استروک هنرجویان با انواع مدل های طراحی، انتخاب رنگ مناسب، مراقبت های قبلی و مراقبت های دوران نقاهت آشنا می شوند. این دوره تخصصی بر اساس نیازهای بازار کار سر فصل بندی شده است.

سوالات متداول شیداستروک

میزان ماندگاری شیداستروک چقدر است؟

در تکنیک شیداستروک از میزان مناسب فشار دست جهت ایجاد نقاط استفاده می شود. نقاط ایجاد شده در این روش از حالت طبیعی و ماندگاری بالایی برخوردار هستند. میزان ماندگاری خطوط شید استروک در حدود 2 سال است.

استروک ابرو چیست؟

استروک ابرو hair strokes خطوط نازکی بوده که در میان تارهای ابرو کشیده شده تا ابروها حالت طبیعی و پر تراکم تری پیدا کنند.

درباره آکادمی آرایش دائم زهرا خشوعی

زهرا خشوعی مدرس و بنیان گذار مجموعه آرایش زهرا خشوعی فعالیت خود را در زمینه آموزش آرایش دائم از سال 1390 آغاز نموده و کامل ترین خدمات آرایش دائمی به بانوان عزیز ارائه نموده است.

از زمان تاسیس مجموعه تا به حال همواره تمامی تلاش ها، ارائه بروزترین خدمات تخصصی آرایش دائم به بانوان عزیز بوده است و آموزش های تخصصی در حوزه زیبایی بر اساس استانداردهای روز دنیا یکی از چشم اندازهای کاری مجموعه بوده است. تلاش تیم مجموعه زهرا خشوعی، ارائه متد آرایش دائم روز دنیا به دوستداران این حرفه و ارائه خدمات آرایش به بانوان گرامی بوده است.

زهرا خشوعی

مقالات مرتبط با شید استروک

اینستاگرام زهرا خشوعی

صفحه رسمی زهرا خشوعی در اینستاگرام

صفحه رسمی آکادمی را در اینستاگرام دنبال کنید و از ما حمایت کنید